Telemarketingo ir skambučių centro paslaugos Sužinoti daugiau

NaujienosNaujienos

Negalia – ne kliūtis dirbti

07.02  "Eurotela" spaudoje

Lietuvoje trūkstant darbo jėgos, įmonių vadovai vis dažniau gręžiasi į įvairaus pobūdžio negalią turinčius žmones. Vien tik Klaipėdoje praeitais metais įdarbinti 608 negalią turintys asmenys.

Prioritetas neįgaliesiems

Viena iš tokių žmonių – ketvirtą dešimtį perkopusi Rasa. Po ilgų darbo paieškų, moteris galiausiai įsidarbino telemarketingo įmonėje. Ji greitai išmoko naudotis kompiuteriu, įgavo praktikos.

Bendrovėje „Eurotela“, kur dirba Rasa, šiuo metu iš viso yra dešimt įvairaus pobūdžio negalią turinčių darbuotojų. Trys jų – su judėjimo sutrikimais.

Kliūtis – biurokratija

Kalbėdamas apie iniciatyvą suteikti darbą neįgaliesiems, įmonės vadovas Nerijus Briedis teigė, jog tai – tam tikras moralinis pasitenkinimas. Jis pripažino, kad neįgaliųjų darbas nelabai našus, tačiau tokie žmonės turi savo privalumų.

Pasak N.Briedžio, viena iš prob-lemų kuriant darbo vietas neįgaliesiems – biurokratija. Kliūtimis tampa ir šalies įstatymai. Vienas jų –

nedarbingumo lygio nustatymas pagal fizinę būklę. Šiuo atveju intelektas ir išsilavinamas į numatytus minimalius 25 darbingumo procentus neįtraukiami.

„Kaip galima pasakyti protingam žmogui, kad negali jo įdarbinti, nes valstybė nurodo, jog neįgalus asmuo yra nedarbingas, – apie, jo nuomone, keistus įstatymus kalbėjo N.Briedis. – Aš jį galiu priimti, tačiau tada nebeskiriamos jokios kompensacijos ir žmogus nebegauna valstybės paramos.“

„Eurotela“, įdarbindama žmones, prioritetą teikia neįgaliesiems. Tačiau verslininkas pastebi, kad plečiant veiklą, neatsiranda neįgaliųjų, kurie sutiktų dirbti įmonėje. „Galbūt jie nedrįsta išeiti iš namų, nepasitiki savo jėgomis“, – svarstė įmonės savininkas.

Gali įgyti specialybę

Plėtojant socialinės integracijos idėją, inicijuojami neįgalių asmenų apmokymai, kad vėliau jie galėtų be didelio vargo įsidarbinti.

Klaipėdos siuvimo ir paslaugų verslo mokykloje panaudojus Europos subsidijų programos lėšas įgyvendintas projektas, dėl kurio neįgalieji turi galimybę įgyti interjero apdailos atlikėjo specialybę. Čia su kitais studentais mokosi 19 klausos sutrikimą turinčių jaunuolių iš visos Lietuvos.

Mokyklos pedagogė Lijana Petraitienė džiaugėsi projekto sėkme ir teigė, jog tai – puiki proga klausos negalią turintiems vaikams įgyti specialybę.

Tokiu būdu jie taip pat neatitrūksta nuo visuomenės ir turi galimybę gyventi kokybišką socialinį gyvenimą. Mokyklą jau baigė pirmoji neįgaliųjų laida.

Klaipėdos darbo biržos direktoriaus pavaduotojo Virginijaus Andriušio duomenimis, bendradarbiaujant su neįgaliųjų organizacijomis ir įvairiomis įmonėmis praeitais metais įdarbinti 608 žmonės. Jie gavo vadybininkų, vairuotojų, administracijos darbuotojų, valytojų, buhalterių ir pardavėjų pareigas.

Daugiau nei pusė jų gavo darbą per valstybės finansuojamą programą. Iš viso į Klaipėdos darbo biržą 2007 m. dėl darbo kreipėsi 662 negalią turintys asmenys.

Grįžti į naujienų sąrašą

Tai - įdomu:

  • Dėl dotacijų, gaunamų iš LR ministerijų ir ES fondų, galime pasiūlyti itin konkurencingas paslaugų kainas;
  • 2009 metais mes investavome74 000 litų į darbuotojų apmokymus, todėl galime pasiūlyti itin aukštos kokybės paslaugas;
  • Perkant paslaugas iš mūsų, valstybiniam sektoriui taikoma supaprastinta viešųjų pirkimų tvarka.
  • Esame socialiai atsakinga kompanija: 2010 m. gavome apdovanoimą „Už socialiai pažeidžiamų asmenų integravimą į darbo rinką“.

Eurotela – socialinė neįgaliųjų įmonė, teikianti viešinimo ir rinkos tyrimų paslaugas nuo 2006 metų. Mes bendradarbiaujame su valstybinėmis, visuomeninėmis ir verslo įmonėmis bei organizacijomis, kurioms siūlome platų paslaugu spektrą ir lankstų požiūrį.

"Eurotela" paslaugos:

Tyrimai

Apklausos

Siūlome paslaugas, apimančias visus Jūsų įmonės ar organizacijos viešumo, įvaizdžio ir ryšių su visuomene aspektus. Plačiau