Telemarketingo ir skambučių centro paslaugos Sužinoti daugiau

NaujienosNaujienos

Darbdavių baubas – negalia

07.01  "Eurotela" spaudoje

Darbdavių baubas – negalia

Ir taip nelengvą neįgaliųjų gyvenimą dar apkartina valstybė, nusprendusi sustabdyti pinigų mokėjimą socialinėms įmonėms.

Kurčias? Iš darbo!

Neįgaliesiems rasti darbą sunkiau nei sveikam ir ekonomikos klestėjimo laikais. Sunkmečiu jie pirmieji netenka darbo.

Klaipėdos apskrities Gestų kalbos vertėjų centro socialinė darbuotoja Agnė Domarkaitė guodėsi, kad kurtiesiems tarpininkaujant darbo paieškose atsitrenkiama kaip į sieną.

Vietoj darbo tenka išgirsti keisčiausių darbdavių pasiteisinimų. Kartais kuriozinių. Darbas siūlomas tik tol, kol nežinoma, kad pretendentas negirdi. Pasirodo, toks žmogus negali nei lyginti drabužių, nei dėlioti prekių į lentynas. Tad neįgaliam žmogui darbo vieta – aukso vertės.

Turintiems sveikatos problemų dabar smogė dar ir ekonominė krizė. Mažinant darbuotojų skaičių įmonėse, nedarbo rykštė pirmiausiai plaka būtent neįgaliuosius.

A.Domarkaitė apgailestavo, kad pastaruoju metu autošaltkalvių darbo neteko šeši kurtieji. Dėl sunkios situacijos įmonė buvo priversta su jais atsisveikinti.

Klaipėdos darbo biržos duomenimis, palyginti su pernai, neįgalių bedarbių šiemet užsiregistravo daugiau.

Neįgalieji dirba geriau

Negalia neužkerta kelio darbui. Tokio nestandartinio požiūrio į darbuotojus laikosi Nerijus Briedis, prieš pustrečių metų įsteigęs individualią įmonę "Eurotela".

Iš trylikos telerinkodaros paslaugas teikiančios įmonės darbuotojų vos vienas nėra neįgalus. Cukrinis diabetas, išsėtinė sklerozė, stuburo problemos ar kepenų persodinimas praeityje. Su tokiomis negalėmis čia dirba žmonės.

Įmonė veiklą pradėjo turėdama vos tris darbuotojus.

N.Briedis įsitikinęs, kad neįgalus darbuotojas tam tikrais atvejais pranašesnis už sveikąjį. "Jie turi stipresnę motyvaciją dirbti ir dažnai būna atsakingesni už sveikuosius. Padaro daugiau, nei iš jų prašoma", – pastebėjo jaunas įmonės vadovas.

Tad kodėl kratomasi neįgaliųjų? Darbdaviui sunkiausia pakeisti požiūrį ir "perlipti per save". Kai tai įvyksta, anot N.Briedžio, tereikia rasti nišą, kur darbuotojas būtų naudingas. Samdomi vairuotojai dėl sveikatos problemų negali sunkiai nešioti, bet jie puikiai vairuoja, tikino vadovas.

Kita kliūtis neįgaliųjų įdarbinimui – pernelyg didelis popierizmas. Kaip pavyzdį pašnekovas paminėjo projektą, kurį privaloma parašyti steigiant naują darbo vietą. Jame reikia numatyti, kokią negalią turinčiam žmogui bus skirtas darbas. Tad žmogui su kitokia negalia tenka darbo vietą atsakyti.

Įžvelgia ir naudą

N.Briedis neneigė taip pat pajutęs krizę. Valstybinės įstaigos vėluoja pervesti pinigus. Nuo lapkričio 10 dienos valstybinės įstaigos buvo įpareigotos sustabdyti mokėjimus įmonėms. Tad darbuotojams vėluoja darbo užmokestis, kompensacija už darbo vietų įsteigimą neįgaliesiems.

Nors darbuotojai nerimsta dėl vėluojančių atlyginimų, darbdavys stengiasi neprarasti optimizmo.

"Jei per porą metų nebankrutavome, tai to nenutiks ir dabar", – vylėsi N.Briedis, akcentuodamas teigiamus dalykus.

Socialinės įmonės statusą turinčios įmonės vadovas džiaugėsi, kad per kelerius metus pavyko praplėsti savo veiklą. Šalia telerinkodaros paslaugų siūloma ir po miestą važinėjanti reklama ant ratų.

Už valstybės skiriamą finansavimą įsigyta speciali programinė įranga, palengvinanti neįgaliųjų darbą, darbuotojams surengti brangūs mokymo kursai. "Patys už savo lėšas negalėtume sau to leisti", – pripažino vadovas.

Tikimasi, kad situaciją pagerins ir įstatymas, kai valstybės biudžeto išlaikomų įmonių 10 proc. viešųjų pirkimų privalo atitekti socialinėms įmonėms.


Neringa Venckienė

Klaipėdos neįgaliųjų verslo plėtros centro konsultantė

Įdarbinti neįgaliuosius nėra lengva. Tenka dirbti su abiem pusėmis: motyvuoti darbdavius ir skatinti neįgaliuosius. Pernai, kai Lietuvoje nedarbas buvo mažas, neįgaliems rasti darbo buvo lengviau. Dabar klostosi kitokia situacija. Į mus pagalbos dažniausiai kreipiasi neturintys kvalifikacijos neįgalieji, o darbdaviai pageidauja tam tikros srities specialistų. Sulaukiau pirmojo signalo iš neįgalių darbuotojų dėl vėluojančio atlyginimo. Jie sunerimę, kad neteks darbo. Dabar susirasti naują vietą sunku ir sveikam žmogui. Darbo birža neįgaliesiems pasiūlo įsidarbinti tik socialinėse įmonėse. Skatinome juos kurti savo verslą. Bet kai atsirado didesnis susidomėjimas, pritrūko lėšų. Darbo birža nuo spalio nebesubsidijuoja nei darbo užmokesčio, nei naujų darbo vietų steigimo neįgaliesiems – kvotos buvo išnaudotos jau trečią metų ketvirtį. Valstybė tam skiria nepakankamai lėšų, nors poreikis gerokai didesnis. Klaipėdoje – pati blogiausia padėtis dėl socialinių įmonių tarp didmiesčių. Pas mus tokių tėra vos keturios. Iš jų geriau sekasi spaustuvės paslaugas teikiančiai bendrovei "Klaipėdos banga", kurioje dirba nemažai kurčnebylių.


Klaipėdos darbo birža užregistravo neįgalius bedarbius

Pernai iki lapkričio – 550,

Šiemet per tą patį laikotarpį – 597.

Šiemet įdarbinta 300 neįgaliųjų. Finansuotos 125 darbo vietos už 897 tūkst. litų.

 

Šaltinis: klaipeda.diena.lt

Grįžti į naujienų sąrašą

Tai - įdomu:

  • Dėl dotacijų, gaunamų iš LR ministerijų ir ES fondų, galime pasiūlyti itin konkurencingas paslaugų kainas;
  • 2009 metais mes investavome74 000 litų į darbuotojų apmokymus, todėl galime pasiūlyti itin aukštos kokybės paslaugas;
  • Perkant paslaugas iš mūsų, valstybiniam sektoriui taikoma supaprastinta viešųjų pirkimų tvarka.
  • Esame socialiai atsakinga kompanija: 2010 m. gavome apdovanoimą „Už socialiai pažeidžiamų asmenų integravimą į darbo rinką“.

Eurotela – socialinė neįgaliųjų įmonė, teikianti viešinimo ir rinkos tyrimų paslaugas nuo 2006 metų. Mes bendradarbiaujame su valstybinėmis, visuomeninėmis ir verslo įmonėmis bei organizacijomis, kurioms siūlome platų paslaugu spektrą ir lankstų požiūrį.

"Eurotela" paslaugos:

Tyrimai

Apklausos

Siūlome paslaugas, apimančias visus Jūsų įmonės ar organizacijos viešumo, įvaizdžio ir ryšių su visuomene aspektus. Plačiau